AMD Athlon X4 860K AD860KXBJASBX

Možnost přetaktování
    Uchladí se levným chladičem

• , zakoupeno v CZC.cz

• Výhody levné a výkonné
    • u AMD vždy nějaký výkonnější chladič jelikož boxoví chladič to nestíhá dostatečně uchladit

Tento produkt jsem si vybral kvůli poměru cena/výkon.
    Produkt se mi používá dobře GTA V to utáhne na pohodu.
    Produkt bych doporučil ostatním jak jsem psal v první větě dobrý poměr cena/výkon.

• , zakoupeno v Alza.cz

dobrý procesor i do herních pc

Počet jader
4 jádra

CPU AMD Athlon X4 860K Black Edition Kaveri (4core, 3.7GHz, 4MB, socket FM2+, 95W) Box

• Za málo peněz docela dost dobrý procesor.

Nejprve jsem měl X4 840K ten měl 65W a pak sem pořídil tohle. Má to větší hrubší výkon. Jenže se mi na to už seká online hra. Na 840K mi to nedělalo. Měl jsem také jinou grafiku HD od AMD. Nevím co říct k tomu to procesoru. Jestli jsem blbý já nebo on.

• velice výkonný i v herním PC, v kombinaci s vhodnou grafickou kartou opravdu silný procesor

• velice výkonný procesor za poměrně nízkou cenu, mám ho v herním PC a byl jsem opravdu překvapen, jak zvedl výkon mé sestavy
    • nevím o ničem

doporučuji jak do kancelářského, tak herního PC, zvládá i nejnovější hry

• za velice nízkou cenu opravdu skvělý výkon

tichý chladič ve verzi black doporučuji, procesor zvládá i nové hry

• Cena/výkon
    • Neskutečně topí v zátěži
    • Slabý chladič

Koupil jsem tento procesor ve verzi Black Edition (má i lepší BOX chladič, než klasická verze). Procesor jsem po pár dnech vracel, protože v zátěži byly teploty i 80 stupňů (dle BIOSU, programů i na dotek).

Vyměnil jsem jej za 880K a připlatil si 5 stovek. Rozhodně to stálo za to. 880K nepřekročí i v dlouhodobé zátěži 55 stupňů a má snad nejlepší BOX chladič, který jsem kdy viděl. Procesor má 95W a chladič je pro 125W. Doporučuji připlatit si za tento výkonnější a lepší, než je 860K, ke kterému musíte beztak dokupovat lepší chladič. Co se týče balení, tak 860K obyčejná krabička, i balení 880K je úplně na jiné úrovni.

I na zahraničních diskusích jsem četl, že problémy s teplotami u 860K má mnoho dalších lidí.

2 roky jsem měl X4 740 a byl jsem spokojen, ale byl čas na obměnu.

• vysoký výkon za nízkou cenu
    • -

s procesorem jsem spokojený, 4 jádra, vysoká taktovací frekvence

• vynikající poměr cena / výkon
    • odemčený násobič pro snadké přetaktování
    • v základu slabší výkon na 1 jádro (přetaktováním se dá zlepšit)

Jednoznačně nejlepší volba z aktuálně dostupných CPU okolo 2.000 Kč. Ve vícevláknovém výkonu nemá daleko k i5-4460, která se ovšem prodává za téměř 5.000 Kč. Když k tomu přičteme možnost přetaktování, s lepší deskou (s čipsetem AMD A88X) a slušným chladičem (SilentiumPC Fera2 stačí) není problém se dostat na úroveň zmiňované i5.

Na druhou stranu výkon tohoto CPU u her není úplně nejlepší a i takový i3-4170 ho překonává, ale pořád se bavíme o levném CPU a rozdíl 1.200 Kč mezi tímto a nejlevnější i3 můžete využít pro investici do lepší grafické karty, čímž se nám rozdíl smaže, eventuálně i navýší.

Když to shrneme, za cca 5.000 Kč můžete koupit buď Intel Core i5-4460 nebo tento CPU a to i včetně desky a 4GB RAM.
    Pokud tedy hledáte levný, ale už dostatečně výkonný 4-jádrový CPU, není co řešit.

• , zakoupeno v PATRO.cz

Možnost přetaktování
    Uchladí se levným chladičem

• Výkon
    • Opravdu dobrý Athlon se 4mi jádry
    • TurboBoost na 4GHz
    • Překvapil
    • BOX chladič od AMD opět odložen do šuplíku a koupen radši větší chladič od Enermaxu

Za tu cenu je to výborný produkt, naprostá spokojenost. Radši doporučuju koupit lepší chladič. Nemám k tomu víc co dodat.

• Cena/výkon
    • Kdo rád šťourá, vždy něco najde...

Nechápu neustálé srovnávání AMD/Intel. Jsou to naprosto rozdílné výrobní technologie, způsoby komunikace, řadiče, sběrnice....atd. Cena u Intelu zaručuje vyšší kvalitu a životnost, ale kdo si dnes kupuje jednu věc na deset let... aby se potenciál procesoru využil, je potřeba mít i adekvátní desku. Tam je cena u chipsetu Intel taky o dost vyšší. Někdo honí rekordy FPS, někdo si chce jen dobře zahrát...
    Já srovnávám 760K a 860K. Na stejném nastavení při nižší frekvenci v základu, je výkon u 860 o něco vyšší, díky většímu počtu tranzistorů, a podpoře PCI-E 3.0. Technologie 28nm dává nižší TDP, tedy i teploty...otáčky ventilátoru chladiče jsem snížil o 10%. Ale na boxovaný chladič zapomeňte, ten už svým vzhledem napovídá, že uchladí procesor asi tak poloviční. Taktovací potenciál je ale mnohem vyšší, na 5GHz jede úplně vpohodě. S vysokorychlostníma RAMkama, a dobrou grafikou se dostanete na hodnoty, na které s Intelem dosáhnete za cenu dvoj-trojnásobně vyšší.
    Nechcete-li utrácet, a přitom si užít slušný výkon, je tento model určitě schopen vaše požadavky uspokojit.