Recenze AMD Ryzen 7 1700

výkonově poráží i 12 jádrový xenon, no neberte to za ty prachy Zobrazit celou recenzi

Ověřené recenze AMD Ryzen 7 1700

Ověřený zákazník LAN-SHOP.cz

Hrubec22

Přidáno: 29. října 2017

Zakoupeno v LAN-SHOP.cz

• výkon
  • jen 65W = "netopí"
  • jde taktovat...
  • ale zase ne moc, ale to je celkový problém Ryzenů

Skvělý procesor, má výkonu na rozdávání a dá se ještě trochu vytáhnout

Ověřený zákazník ExaSoft.cz

• Spotřeba
  • Přetaktování (3,9 GHZ)
  • Levná základní deska oproti Intelu
  • Problémy s kompatibilitou RAM

Výborný procesor za slušné peníze, jsem rád že se AMD konečně vzpamatovalo. v základu běží na hodně nízkém napětí takže se moc nehřeje a spotřeba je taky dost nízka, ale po přetaktování je to horší a to o dost na 3,9 GHz se spotřeba zvedla až na 120W což je dvojnásobek oproti 3,0 GHz. Chladím ho vodním blokem(EK Supermacy EVO) s vlastním okruhem průtok 400 l/hod a bez zátěže běží na 25°C v maximální zátěží na 37°C, po přetaktování na 3,9 GHz s 1,425 V se teplota v zátěži radikálně zvedla až na 58°C , ale chladící okruh má jen 35°C - pravděpodobně špatný přenos tepla CPU - chladič i za použití výborné pasty.

Ověřený zákazník TipHardware.cz

Přidáno: 20. září 2017

Zakoupeno v TipHardware.cz

S vodníkem trvale 3.7GHz na 55 st.C

Ověřený zákazník CZC.cz

Přidáno: 15. září 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• pěkný, tichý chladič příjemné překvapení
  • problematická instalace na starší verzí Windows

Ověřený zákazník Extreme Digital Zrt.

Pokorný

Přidáno: 29. srpna 2017

Zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

Přidáno: 11. července 2017

(Upraveno 11. července 2017)

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Nižší spotřeba při srovnatelném výkonu.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz

Super CPU. Viva AMD.

Ověřený zákazník Digiboss

Vlasec

Přidáno: 17. května 2017

(Upraveno 21. května 2017)

Zakoupeno v Digiboss

• ohromný výkon
  • poměr cena/výkon
  • jen 65 W TDP
  • kvalitní chladič v ceně
  • lze přetaktovat
  • nižší takty než Intel
  • cena může odradit

Ideální procesor pro výkonné pracovní stanice. Dosud tento sektor používal procesory Core i7, hlavně modely Broadwell-E, které jsou ale velmi drahé, což se ostatně dá říct i o serverových deskách, bez kterých se u nich neobejdete. AMD Ryzen toto přináší do mainstreamu - na práci s videem, render animací a paralelní výpočty tedy ohromně dobrá volba.

Složitější volba je to u počítače určeného primárně na hry. Na nenáročné hry je Ryzen zbytečně silný a bohatě postačí i levné Pentium G4560. Na kombinaci hraní a výše uvedených věcí je Ryzen skvělá volba. Na maximalizaci výkonu současných her je asi ideální i7-7700K, ale nezapomeňte pak utratit ještě více za silnou grafiku (např. GTX 1080, popř. 1080 Ti).

Proč jsem si tento procesor vybral já? Jednak mi dělá radost, že je AMD zpátky ve hře a chci jejich úspěch ocenit i svými penězi. Pak si dělám naděje, že Vulkan a DirectX 12 umožní lepší využití vícejádrového výkonu a moje investice do AMD se vyplatí více, než investice do i7-7700K a budu mít lepší FPS než fandové Intelu. A taky se mi líbí ten vtipný pocit, že mám více výkonu, než snad kdy budu potřebovat a navíc ještě můžu procesor přetaktovat.

www.ddworld.cz

Přidáno: 4. května 2017

AMD RYZEN 7 1700 – TEST a review bezkonkurenčně nejzajímavějšího procesoru na trhu! - DDWorld.cz

AMD rozbilo trh s procesory :) .... konečně! Pamatujete si na doby, kdy jste si koupili procesor za normální peníze a udělali z něj model, který se prodávat za 2 až 3 násobek, třeba jako TOP model? Zamáčkněte slzu protože staré časy se vrátili. Za lehce přes 9 tisíc korun si můžete koupit procesor, který lze vytaktovat na (i nad) úroveň TOP procesorů prodávaných za 30 a více tisíc! Už jsme testovali AMD Ryzen 7 1800X i 1700X a teď tu máme 65W 8jádro se 16vlákny za méně než 10 tisíc s potenciálem k zajímavému zvýšení výkonu a ušetření hodně peněz. Nevěříte? Podívejte se sami, na DDWorld jsme to pro vás otestovali v praxi:

Celá recenze na www.ddworld.cz

pctuning.tyden.cz

Přidáno: 13. března 2017

3× AMD Ryzen 7: procesory 1800X, 1700X a 1700 v testu

Ryzen absolutně exceluje v úlohách profitujících z mnoha jader – renderingu, šifrování disků s novými instrukcemi. V mnoha těchto testech předběhl i Core i7-6950X s deseti jádry. Velký propad ale vidíme třeba ve WinRAR a dalších testech. V některých je Ryzen pod starým AMD FX (Piledriver). Ve hrách Ryzen zaostává mnohdy i za Core i5-7600K, ale i tak je výkon stále dosti vysoký i pro čistě herní PC.

Celá recenze na pctuning.tyden.cz

Intel Core i5-8600K