Intel Core i7-7700 BX80677I77700

30 %

Popis produktu

Parametry produktu

Technologie výroby
14 nm
Počet jader
4 jádra
Počet vláken
8
S integrovanou grafikou
ano
Modelové označení
Intel Core i7
Patice
socket 1151
Frekvence jádra
3.6 GHz

Recenze

  Parametry produktu

  Technologie výroby
  14 nm
  Počet jader
  4 jádra
  Počet vláken
  8
  S integrovanou grafikou
  ano
  Modelové označení
  Intel Core i7
  Patice
  socket 1151
  Frekvence jádra
  3.6 GHz

  Popis produktu

  Kaby Lake je po řadě Broadwell a Skylake již třetí generací výkonných 14nm procesorů společnosti Intel. Přináší tak vyšší pracovní frekvence při stejné nebo dokonce menší energetické náročnosti.

  Společnost Intel uvádí na scénu už 7. generaci svých "i" procesorů tentokrát s kódovým označením Kaby Lake. V zásadě se jedná o velmi podobnou architekturu, kterou disponovala už předchozí úspěšná řada Skylake. Intel však zapracoval na různých optimalizacích a výsledkem je procesor Intel Core i7-7700, který přináší reálný nárůst výkonu při zachované zcela minimální energetické náročnosti.

  Klíčové vlastnosti procesoru Intel Core i7-7700

  • Ideální pro náročné firmení nasazení a hráče
  • Vysoká pracovní frekvence až 4,2GHz
  • Technologie Turbo Boost 3.0 – rychlejší přepínání na maximální pracovní frekvenci
  • Kompatibilní se stávající generací základních desek se socketem 1151
  • Integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 630 s podporou HDR
  • Boxový chladič součástí balení

  Zdokonalená výrobní technologie

  Architektura Kaby Lake je opět založena na 14nm výrobním procesu. Zpočátku náročnou výrobu zvládá Intel s naprosto ohromující dokonalostí, díky které nabídne procesor Intel Core i7-7700 vynikající poměr ceny a výkonu. Stejně jako u předchůdců nechybí instrukce AES-NI, které umožňují mnohem lepší hardwarovou podporu při práci se šifrovanými disky, kde dojde k citelnému snížení latence. Samozřejmostí je i podpora obvyklých virtualizačních funkcí VT-d i VT-x včetně EPT. Masivní datovou propustnost pak podporuje i osvědčená technologie Hyper-Threading pro simultánní zpracování 8 vláken současně. Samotný čtyřjádrový Intel Core i7-7700 spolehlivě funguje na vysoké frekvenci 4,2 GHz.

  Přístup k datům výrazně usnadňuje rychlá L3 cache o velikosti 8 MB, která poskytne jádrům dostatek času pro okamžitou odpověď všem aplikacím. Procesor Core i7-7700 svými vlastnostmi zaručeně poslouží jako spolehlivý základ vaší počítačové sestavy.

  Kompatibilita i s vaší základní deskou

  Díky tomu, že se Intel zaměřil na optimalizaci stávající technologie, tak jsou nové procesory z řady Kaby Lake funkční i v již prodávaných základních deskách s paticí 1151. Pouze je nutné u výrobce základní desky ověřit kompatibilitu a provést poměrně jednoduchou aktualizaci prostředí UEFI.

  Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

  Hodnocení produktu

  0zákazníků doporučuje produkt
  1zákazník nedoporučuje produkt
  30 %
  průměr z 1 hodnocení
  5
  0 ×
  4
  0 ×
  3
  0 ×
  2
  1 ×
  1
  0 ×
  • Nedoporučuje produkt

   30 %
   • Jeden z nejlepších procesorů pro desky B150 / H170 / B250
   • Hodnota naprosto neodpovídá ceně

   Cena byla stanovena před vydáním procesorů AMD Ryzen, a od té doby se žel moc nezměnila, maximálně tak o 10 %. Novější produkty Intelu už jsou o poznání levnější, a přesto AMD Ryzen je ještě výhodnější.

   Koupě tohoto procesoru dává smysl snad leda pokud máte na počítači nějakou OEM licenci o kterou nechcete přijít. Jinak za ty peníze koupíte hravě:

   - Ryzen 5 3400G + základní desku a 2x8GB rychlých DDR4 RAM. Toto je čtyřjádro s osmi vlákny, má ale výrazně lepší integrovanou grafiku.
   - Core i5-9400 i s deskou, ale na 16 GB RAM už nevyjde. Je to šestijádro bez HT, takže opět podobná výkonnostní úroveň
   - Ryzen 5 3600 + základní desku. Šest jader s SMT, nemá ale integrovanou grafiku. Na RAM opět nevyjde, ale je to už jiná liga.

   Pokud vážně zvažujete tento procesor a není to kvůli OEM licenci, raději se s někým poraďte.