Recenze Intel Core i7-8086K BX80684I78086K

• 12 vláken
  • Hezké balení
  • Na hry ideální
  • Poměr/cena/výkon/limitovaná série/fanouškovská verze
  • Nerozbalený kus jednou bude mít cenu nového vozidla
  • Unikátní čip, který v současnosti nemá konkurenci
  • V mainstremu nejvýkonější čip planety (nic výkonějšího neexistuje)
  • Nejsou jedná se o limitovanou edici, která je pouze pro určitou skupinu lidí. Noobs, lams budou psát, že je tam příplatek 1500,- Kč od 8700K což je pravda, ale tahle edice je pro vyvolené.

Balení je opravdu hezké. Obsahuje podpis CEO Intelu a certifikát k výročí čipu 086 40 let. Jednou takto zabalený procesor bude mít velkou cenu (cenu nového vozidla) Intel tohle vydal jako limitovanou edici a těch kusů na světě není mnoho.

Teď k výkonu. Procesor jsem nijak netaktoval a zkoušel jsem ho ve hře GTA V v rozlišení 2560x1440 čili 2K rozlišení + zapnuté vše na ultra MSSA 8x a tento čip měl vytížení jader na 40% a maximálně na 43% což je něco neskutečného. Dlouho jsem přemýšlel, co za tím je a není to počet jader, ale především vysoká frekvence samotného čipu. Tento procesor má v základu 4GHz, což je pěkný, ale v turbu má až 5GHz (spousta lidí tu píše, že nedosahuje 5GHz a jaká je vlastně pravda?) pravda je taková, že skutečně čip je tak výkonný, že ve hře to stačilo kolem 4.6GHz a využití bylo kolem 40% tady se jasně ukazuje jaká síla v něm je. 8 generace na hry se vážně povedla.

Celkové hodnocení? Jedná se sice o mainstream čip, ale tenhle je limitovaný a pokud jste vyloženě nadšenec, fanda do PC a máte rádi Intel tak tahle verze vám udělá velkou radost. Jedná se o nejvýkonější Coffe Lake, který má doslova brutální výkon a samostatný výkon je randál. Tento procesor doporučuji.

Za necelejch 11 tisíc získáte ideální čip na hry a hlavně máte spoleh na dalších 5 let. Jestli se vám vyplatí to už nechám na vás, ale za mně se jedná o nejvýkonější čip na hry na této platformě.

DOPORUČUJI a intelu tleskám!