Nejnovější recenze ze sekce Procesory

• Vysoká kvalita
  • Vysoká cena

Honza Honza

Přidáno: 21. listopadu 2017

• Výkon a potenciál k přetaktování
  • S přetaktováním velmi velké teploty

Včera jsem měl den D, že procesor byl naskladněný. po nainstalování jsem se hned pustil do přetaktování s Gigabyte Appcenter EasyTune, který dělal testy až do výše 4,9Ghz. Teploty při StressTestu vyšplhaly až do 80-88 stupňů a jedno jádro mělo až 92. mám chladič AiO Kraken x62.

Intel Core i3-7100

Intel Core i3-7100

• hry v ceně - dáreček
  • trochu lepší než Pentium
  • jen dvojjádro, dnes už nic extra
  • mrtvá platforma

Intel k tomuto procesoru dává menší balíček her.

Původně jsem tento procesor nedoporučoval, ale s balíčkem her by mohl stát za to. Pokud vás ty nabízené hry zajímají, tak cenový rozdíl oproti Pentiu G4560 / G4600 přestává být tak významný. Větší balíček pak Intel nabízí k i5 a i7 modelům řady Kaby Lake.

Proč to Intel dělá? Potřebují pomoct distribučním kanálům, aby se zbavili skladových zásob starších procesorů. A jelikož Kaby Lake zastaral trochu předčasně (nejdřív Intel střílel do vlastních řad vydáním zmíněných Pentií, nakonec to schytal i ze strany Ryzenu 3), asi je jich k výprodeji více a snad i proto větší množství her v ceně.

Procesor mohu doporučit, pokud vám jeho výkon dostačuje a nechcete koupit silnější grafiku než GTX 1060-3GB nebo RX 570. A pokud zároveň máte zájem o ty hry zadarmo. V opačném případě lze zvolit také Ryzen 3 nebo Pentium G4600.

Intel Core i5-7500

Intel Core i5-7500

Přidáno: 21. listopadu 2017

• pět her v ceně jako dárek
  • slušný výkon
  • mrtvá platforma

Kupte si hry a dostanete procesor k tomu. Tedy vlastně naopak.

Intel se snaží prodat svou předchozí generaci, a používá k tomu dárečky. To se obvykle dělá až u o něco starších produktů, ale tady kvůli nečekaně tvrdé konkurenci ze strany AMD musí Intel po této možnosti sáhnout dříve.

Ryzen 5 1600 a případně i 1500X jsou samy o sobě lepší volba. Dokonce i Ryzen 3 1300X po přetaktování srovná krok. Platforma AM4 by měla vydržet do roku 2020 a pravděpodobně k jejímu nahrazení dojde až v souvislosti s pamětmi DDR5. Oproti tomu Kaby Lake chipset, přestože patice zůstala zachovaná, není kompatibilní s novějšími deskami LGA1151 pro Coffee Lake, takže budoucí vylepšení moc nehrozí.

Pokud vám nelichotivé srovnání s konkurencí nevadí a několik her z balíčku vás hodně láká, mohu procesor doporučit, špatný rozhodně není. Bez balíčku her by ale získal minimálně o hvězdičku méně kvůli poměru cena/výkon.

Přidáno: 21. listopadu 2017

(naposledy upraveno 21. listopadu 2017)

• pět her jako dáreček
  • obstojný výkon
  • mrtvá platforma

Tento procesor byl vydaný v lednu. Už v dubnu byl překonaný procesorem AMD Ryzen 5, dorážečku dal Ryzen 3 v červenci. Prudký pokles cen se nekonal, a proto jsem (ještě nepřihlášený) hodnotil téměř ryze negativně. Nyní, po vydání Coffee Lake, přicházejí dárečky ke koupi. To, aby se dodavatelé stihli zbavit starších kousků, než shnijí na skladech. Špatný odbyt by poškodil reputaci Intelu v očích distribučního kanálu a snížil ochotu jeho účastníků naskladnit větší množství výrobků firmy Intel.

Takže nyní jsou Kaby Lake procesory cenově o něco zajímavější. Jaké počty bych měl zvolit, abych určil, zda se to vyplatí? Rozhodně neporovnávat s původní cenou při vydání. Ani se současnou cenou, která je pořád poněkud nadhodnocená. Totiž, Ryzen 3 1300X podá totožný výkon a vyjde znatelně levněji. Navíc AM4 desky by měly být kompatibilní s novými procesory snad až do roku 2020.

Procesor mohu doporučit pouze tehdy, pokud vám vyhovuje integrovaná grafika (kterou Ryzen nemá), nebo vás hodně lákají alespoň dvě hry z pěti v dárkovém balíčku a zbytek si ze zvědavosti taky zahrajete. Hry neznám, ale podle hodnocení nejde úplně o největší herní pecky, snad až na Total War: Warhammer II.

Čistě jako procesor za cca 4000 Kč procesor nedoporučuji, zejména ne pro herní sestavy s diskrétní grafickou kartou. Pro kancelářské sestavy zase naopak většinou postačí Pentium G4600, který vyjde mnohem levněji.

Ověřený zákazník ABCSTORE.CZ psychomag

Přidáno: 20. listopadu 2017

Zakoupeno v ABCSTORE.CZ

• Bezkonkurenční výkon
  • teplota normal 28 °C v max zátěži 74 °C( s Noctua NH-D15S)
  • špičková kvalita
  • 6 CORE

Od prvních i7 neuvěřitelný skok.
S kvalitní MB bude výkonem dostačovat 99% hráčů a nadšenců po mnoho let ..

AMD Ryzen 3 1300X

AMD Ryzen 3 1300X

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. listopadu 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• Dobrý poměr cena/výkon.

AMD A10 X4 7850K

AMD A10 X4 7850K

Marek Marek

Přidáno: 19. listopadu 2017

• Pořád dost výkonu na kancelářské aplikace a dost grafického výkonu na lehčí hry
  • Je to AMD...stále ještě řeším problémy kompatibility s deskou a pamětmi na reklamacích :/

S intelem jsem tolik problémů neměl. Nechal jsem se zlákat na jednoduchost, cenu a výkon...bohužel s tím jdou v ruku v ruce problémy

Intel Core 2 Quad Q6600

Intel Core 2 Quad Q6600

vladimirshtou vladimirshtou

Přidáno: 16. listopadu 2017

• výkon
  • spolehlivost
  • spotřeba

za mne doporučuji. Mám procesor již jeden rok a mám zatím jen 2 nevýhody a to že náročné aplikace načítají o chvilku déle ale ve finále to stejně nejde moc rozpoznat.
A 2 nevýhoda je spotřebo tedy 105W..

ta mne velice doporučuji a myslím si že když po tom pc nebudete chtít maximum že s ním budete více než spokojeni.

AMD Athlon X4 950

AMD A8 X4 7600

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. walda

Přidáno: 9. listopadu 2017

• cena-výkon

energeticky nenáročný, tudíš menší cladič do nizkých skříní. ...Přibalený chladič nevyhovující pro větší zátěž

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Jarda

Přidáno: 7. listopadu 2017

• Brutální výkon
  • Taktování na 5,2GHz není problém
  • Vyšší spotřeba
  • Po přetaktování vysoké teploty i s vodním chlazením
  • Přes 90°C bohužel běžně
  • Nutnost Z370 desky ačkoliv původní Z270 APEX by jistě stačila, jen kdyby intel chtěl

Procesor je výknově skvělý, pro většinu lidí bude lepší volbou než libovolný Ryzen. Jen teploty po přetaktování jsou vysoké, zde by ale prý pomohl delid. Už zjišťuji možnosti.

Intel Core i5-8600K

Intel Core i5-8600K

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Jarda

Přidáno: 7. listopadu 2017

• 5GHz nebyl problém
  • Výkon oproti AMD Ryzen
  • Výkon oproti 7600k
  • Cena za ten výkon
  • Skvělé teploty před i po přetaktování
  • Nízká spotřeba v klidu i v zátěži vzhledem k výkonu
  • Omezená dostupnost (platí minimálně do konce roku 2017)
  • Nutnost Z370 desek i když socket (LGA1151) je stejný jako u 270 a 170 řady

Procesor je velmi výkonný jak pro hraní tak pro střih videa. Po jednoduchém nastavení pár položek v biosu funguje na 5GHz při zátěži všech jader a výkon je doslova brutální.

AMD Ryzen 7 1800X

AMD Ryzen 7 1800X

Václav Novotný Václav Novotný

Přidáno: 6. listopadu 2017

• Vykon
  • U starsich her a nekterych novejsich nevyuzijete potencial 8 jader. Nutnost koupit drahe vysocetaktovane DDR4.

Pokud nehrajete jen hry, tak za ty prachy dobra volba.

Intel Celeron G3930

Intel Core i7-8700

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Tom

Přidáno: 2. listopadu 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Tento produkt jsem si zrovna u Vás nekoupil, protože dodací lhůta byla příliš dlouhá a sehnal jsem ho jinde o mnoho dříve. Ostatní objednané věci byly ok. Jinak produkt jako takový (koupený jinde) plně splnil moje očekávání.

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 2. listopadu 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• poměr cena/výkon

Intel Core i3-8100

Intel Core i3-8100

Přidáno: 1. listopadu 2017

(naposledy upraveno 1. listopadu 2017)

• výborný poměr cena/výkon
  • dobrý na hry i na práci
  • drahé základní desky

Předchozí generace i3 vypadala strašně zbytečně. Nenabízelo skoro nic navíc oproti Pentiu, které v rámci konkurence zastaralým procesorům od AMD střílelo i do vlastních řad.

Jenže AMD Ryzen dost redefinoval, co 3, 5 a 7 znamená, a Intel se svou reakcí sice chvilku počkal, ale rozhodně nevzdává boj o svůj lví podíl na trhu s x86 procesory. To znamená, že to, čemu teď říkáme i3, v podstatě odpovídá i5 minulé generace.

A ani to není ořezávátko na úrovni i5-7400, výkonově se zhruba rovná i5-7500. Ryzen 3 mírně zaostává a dokáže srovnat krok až po přetaktování. A čtyřjádra sice časem vyjdou z módy, ale ještě tak rok nebo dva se na ně hry optimalizovat většinou budou, takže bych řekl, že dobrá koupě.

Jediná znatelná nevýhoda oproti Ryzenu je dražší základní deska. Jelikož zatím Intel nabízí jen čipset Z370 a desky s ním jsou snad dražší než procesor samotný, ubírám procesoru celou hvězdičku.

Naopak integrovaná grafika potěší, pokud skládáte kancelářský stroj a nechcete se spokojit s Pentiem.